Poprzedni
Następny

Z życia stowarzyszenia

Dom tymczasowy

Rodzina zastępcza to innymi słowy Dom Tymczasowy.           

W rodzinie zastępczej pies przebywa cały okres, którego wymaga postępowanie adopcyjne. Dom Tymczasowy, jest schronieniem na kilka dni, tygodni czasem nawet miesięcy. Wiele z naszych bokserów to psy skrzywdzone, przestraszone, poranione i często po zabiegach lekarskich. Są bardzo nieufne, boją się głośnych dźwięków, boją się wyciągniętej w ich kierunku ręki. Wyjście opiekuna z pomieszczenia postrzegają jako kolejne porzucenie, a widok smyczy nierzadko jest czymś, co je przeraża.

Dlatego Dom Tymczasowy powinien położyć nacisk na eliminowanie niepożądanych i aspołecznych zachowań. Powinien od nowa uczyć psa, że człowiek jest istotą, której można ponownie zaufać. To właśnie Dom Tymczasowy jest miejscem, w którym pies powinien nauczyć się zasad dobrego wychowania, zachowywania czystości i wykonywania podstawowych komend. To także doskonałe miejsce pozwalające na rekonwalescencję po przebytych zabiegach i traumatycznych przejściach.

Oczywiście każdy pies znajdujący się w Domu Tymczasowym nadal jest pod opieką Stowarzyszenia Boksery Niczyje. Stale jest monitorowany przez Stowarzyszenie, które omawia z rodziną zastępczą stan jego zdrowia, jego zachowanie i w razie potrzeby rodzina otrzymuje pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów. Przez czas pobytu w Domu Tymczasowym wysyłamy ogłoszenia do mediów społecznościowych szukając domu stałego dla naszego podopiecznego.

       Bo przecież zdrowy pies, to nie tylko ten bez ran na ciele, ale też na duszy.

Na zdjęciu są psy, które mają już domy stałe lub tymczasowe. Stale mamy zgłoszenia o psach, które czekają w schroniskach i przytuliskach. Czasem są przywiązane łańcuchem do budy. Nie mając alternatywnego miejsca, w którym moglibyśmy takiego psa umieścić, nie możemy mu pomóc. Dlatego my, nie będąc w posiadaniu żadnych budynków i schowków, działamy tylko i wyłącznie w oparciu o Waszą pomoc. Nasze własne domy są niejednokrotnie zapchane „psimi bidami” i chociaż „serca nas bolą” nie jesteśmy w stanie przygarnąć więcej „Boksiowych biedaków” pod naszą opiekę.

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń:

509 944 883  /  511 220 647
(po godzinie 15:00)

Lub napisz : boks@vip.onet.pl