Poprzedni
Następny

Z życia stowarzyszenia

Dom Dziecka w Cieszynie 12.06.2014 r

   Boksery w Domu Dziecka w Cieszynie – 12.06.2014 r.

   W dniu 12 czerwca 2014 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Sonia i Bogdan wraz z Amelką, spotkali się z dziećmi z Domu Dziecka w Cieszynie, ul. Kraszewskiego 2, na pikniku, który był organizowany przez Tomasza Byloka. Tomasz Bylok, firma Tom-Dog zajmuje się szkoleniem psów, doradztwem kynologicznym i behawioralnym, współpracuje z organizacjami prozwierzęcymi aby pomagać bezdomnym zwierzętom.
      Oto relacja Soni:
Dzieci wysłuchały prelekcji na temat jak zachować się w obecności psa, co wolno a czego nie .
Posłuchały wyjaśnień pana Tomka – c
zym jest opieka nad czworonogiem,uczyły się odczytywać mowę ciała psa, poruszony został temat bezdomności dlaczego tak się dzieje.
Na dziedzińcu odbył się pokaz posłuszeństwa i nabytych umiejętności naszych pupili, tam każdy z opiekunów miał możliwość opowiedzenia o rasie ,którą reprezentował ich ulubieniec.
Mieliśmy wtedy możliwość opowiedzenia o Stowarzyszeniu Boksery Niczyje : czym się zajmujemy, co jest naszym celem ,na czym nam zależy i jak cudowną rasą są boksery.
D
zieci słuchały chętnie i z wielkim zainteresowaniem :).
Po zjedzeniu pizzy dzieciaki miały możliwość porozmawiania z każdym opiekunem oraz był to czas na zabawę z psami.
Amelka rozdała znaczki i wizytówki Stowarzyszenia oraz informatory obrazujące prawidłowe zachowania przy czworonogach, imprezka trwała ponad trzy godziny. Było wesoło i radośnie dzieci przyjęły wszystkich z wielkim entuzjazmem 🙂