Poprzedni
Następny

Z życia stowarzyszenia

Herman

Hermuś pojechał do Nowego Domu 🙂 Domu z tradycjami boksiowymi 🙂 Domu odpowiedzialnego za swoich członków rodziny o których się dba i kocha. Dziękujemy za tą adopcję, była dla nas wyjątkową, chłopak został już raz potraktowany jak rzecz, jak niepotrzebny przedmiot, teraz wierzymy, że ma Dom na zawsze 🙂 Dziękujemy Panu Przemkowi i Jego Rodzinie 🙂

Herman, został dziś przez nas odebrany za złamanie warunków umowy, zaniedbania i brak chęci współpracy ze strony adoptującej spowodowały iż chłopak jest znowu na naszym pokładzie. Szczytem jest, gdy osoba na profilu swej firmy, szczyci się pomocą zwierzętom, szyje akcesoria dla zwierząt a psa, którego adoptowała ze spokojem i bez mrugnięcia okiem zwraca bo …. bo zaniedbano socjalizację, nie odbyto szkoleń zawartych w umowie, pies nie wie co może a czego nie, nie zna zasad więc zachowuje się tak jak dotąd mu pozwalano a że wyrósł na dużego boksia zaczął przeszkadzać. Zaproponowaliśmy pomoc behawiorysty ? po co, nie znajdziemy czasu, przecież urodziło się dziecko, pani zachorowała, lepiej z zimną krwią pozbyć się problemu.
Herman ma lekką niedowagę, jego kupy żyją własnym życiem, w najbliższych dniach przebadamy chłopaka i sprawdzimy co w nim siedzi. Jest z nami kilkanaście godzin, ani razu nie wykazał złych zachowań w stosunku do człowieka, przywoływany wraca ale gdy widzi smycz w dłoniach kuli się i ucieka. Spotkał się też z jedną z naszych rezydentek i jego zachowania były bardzo prawidłowe, niestety spotkanie trwało krótko gdyż okazało się, że przywiózł ze sobą bardzo bogate życie wewnętrzne. Odrobaczymy dzieciaka i za kilka dni spotkamy go z innymi psami. Sprawa „opiekunki”, jeśli nie podda się rygorom zawartym w umowie o oddaniu psa oraz złamaniu warunków umowy, zostanie skierowana na drogę sądową.
Herman szuka domu, domu odpowiedzialnego i znającego potrzeby rasy. To młody chłopak, ma rok i cztery miesiące, potrzebuje człowieka, który pokaże mu drogę jaką ma iść, pokaże co dobre a co złe. Wychowa i nie odda bo się znudził.
Jesteś zdecydowany na adopcję, wejdź na stronę www.bokseryniczyje.pl. Zakładka Adopcja od A do Z, zapoznaj się z warunkami adopcji i postąp zgodnie z kluczem tam zawartym. Proces adopcyjny zaczynamy od ankiety.
Nie podajemy numeru konta na wsparcie wyprowadzenia na prostą Hermana, gdyż wszystkie koszty związane z jego utrzymaniem do czasu adopcji będzie pokrywała była „opiekunka”, co wynika z zapisów zawartych w umowie adopcyjnej.
Prosimy o powstrzymanie się od oceniania tej osoby, gdyż niczego to nie wniesie, my wyciągniemy konsekwencje z takiego postępowania. Informujemy Was o tym, gdyż zawsze piszemy o tym co się dzieje, a że nie zawsze jest kolorowo może to powstrzyma innych „odpowiedzialnych” od nieprzemyślanej adopcji.

Herman, został dziś przez nas odebrany za złamanie warunków umowy, zaniedbania i brak chęci współpracy ze strony…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Boksery Niczyje Niedziela, 15 grudnia 2019