Z życia stowarzyszenia

Roni – uratowany z Ukrainy

15.03.2023
Po przyjeździe Roniego daliśmy mu trochę czasu na poznanie nas i miejsca w którym zamieszkał. Od razu rozpoczęliśmy leczenie przewlekłego zapalenie pęcherza – antybiotykoterapia, stosujemy karmę urinary. Teraz nadszedł czas aby zająć się jego diagnostyką dogłębnie, jest kilka spraw które mocno nas niepokoją: guz na jego ciele, zmiany skórne, które powstały po oparzeniach, ciągłe nietrzymanie moczu. Roni cudownie współpracuje ze stadem, jest spokojny i zrównoważony, powoli uczy się języka polskiego 🙂

Dziękujemy osobom, które wsparły Roniego, drużynie Re Lo, Johanna Bel, Dominika Meger, Marta Rostropowicz-Miśko.

Jeśli chcesz wesprzeć Roniego, wesprzeć nasze działania, możesz to zrobić wpłacając cegiełkę na jego diagnostykę i leczenie: nr konta Stowarzyszenia Bank BNP Paribas 87203000451110000002747810, dla przelewów zagranicznych: Bank BNP Paribas SWIFT: PPABPLPKXXX PL 87203000451110000002747810 z dopiskiem: darowizna dla Roniego.

#StowarzyszenieBokseryNiczyje, #boksery, #adoptuj, #bulldog

8.03.2023
Na stronie БоксХелп – HelpBoxer.UA zobaczyliśmy Roniego, boksera szukającego domu. Jego historia zarówno nami jak i innymi osobami wstrząsnęła. Porzucony, jego dawni opiekunowie, gdy rozpoczęła się wojna porzucili go, wyjechali a on został sam. Podczas ostrzału i bombardowania Kijowa był w jego centrum, niestety został ranny i poparzony, bez opieki, bez wsparcia … Trudno sobie wyobrazić co czuł, jak był samotny w cierpieniu. Znalazła i przygarnęła go dobra dusza, Swietłana, zaopiekowała się Ronim, walczyła o jego zdrowie, pomimo złych rokowań, pomimo tego iż lekarze sugerowali eutanazję, nie poddała się, Roni przeżył. Stracił łapę w którą wdała się gangrena, amputacja była konieczna, jego skóra wymagała olbrzymiej pracy i leczenia, do dziś pozostały blizny i uszkodzenia skóry. Roni jest psem chorym, ale radzi sobie bardzo dobrze, jest dzielny i ma siłę życia, kocha wszystko i wszystkich. Marzeniem Swietłany, osoby o wielkim sercu, było aby Roni znalazł bezpieczny dom, aby nie słyszał już huku spadających bomb i ostrzałów, aby ktoś dokończył to co Ona rozpoczęła. Nasza decyzja była szybka i jedyna z możliwych, Roni znajdzie swoje miejsce u nas. Wiedzieliśmy z czym będziemy się mierzyć, ale widzieliśmy też, że nie będziemy w tym sami. Działaliśmy, dziesiątki rozmów ze Swietłaną, rozmowy z Mariną z HelpBoxer, dostaliśmy zielone światło, Roni jedzie do nas. Co jest najpiękniejsze to to, że Swietłana narażając życie, przejechała setki kilometrów i przywiozła go do granicy, resztę zrobiliśmy my. Gościliśmy Swietłanę przez kilka dni, widziała jak będzie żył Roni, poznała nas i nasze stado składające się z naszych psów i podopiecznych Stowarzyszenia. Roni wszedł w stado idealnie, został przybocznym Defendra, Nana pokochała go od pierwszego wejrzenia, Junior trójłapek nareszcie ma kumpla, Monti chce być blisko Roniego a maluchy Mela i Lilka traktują go jakby się znali 100 lat. Teraz czeka Ronisia dalsza diagnostyka, chłopak nie trzyma moczu, jest pampersowany, musimy zadbać o jego zdrowie fizyczne jak i psychiczne – niestety psy również cierpią na zespół stresu pourazowego (PTSD). Leczymy pęcherz, zapewniamy spokój, jednym słowem dbamy o ciało i duszę ,przed nami jeszcze długa droga, widzimy, że czuje się bezpiecznie. Roni zostaje stałym podopiecznym Stowarzyszenia, zrobimy wszystko aby jeszcze długo cieszył się życiem. Otrzymaliśmy i otrzymujemy wiele słów wsparcia, deklaracji pomocy, dziękujemy Wam za to, Roni jest już nasz i Wasz i razem nie zawiedziemy jego jak i Swietłany. Dziś o 3 w nocy Swietłana wyruszyła w drogę powrotną, odstawiliśmy Ją do granicy, którą przekroczyła o 7.30, byliśmy cały czas w kontakcie i wiemy, że o 19.00 bezpiecznie dotarła do domu. Swietłana otrzymała nasze zapewnieni i deklarację, że w przypadku niebezpiecznej sytuacji – zagrożenia zdrowia i życia, Jej i Jej zwierząt (oby nigdy do tego nie doszło – tego Jej życzymy), z naszej strony ma wsparcie i pomoc zapewnioną.

Specjalne podziękowania dla Ruslan Camal za przyjęcie roli, bardzo ważnej w tej operacji.

https://www.facebook.com/helpboxer.ua%D0%91%D0%BE%D0%BA…

#bokseryniczyje#bokser#pomoc