Jeśli z przyczyn losowych musisz oddać swojego boksera, przekazać go do innego domu, a zależy Ci na sprawdzonym i dobrym domu możesz zgłosić się do nas. Poprowadzimy wówczas jego adopcję zgodnie z naszymi procedurami i zasadami oraz dołożymy starań, aby pies trafił w odpowiednie ręce, a jego los będzie kontrolowany również po adopcji.
Jeśli chcesz pomóc swojemu psu nie oddawaj go w prywatne ręce, nie oddawaj pierwszej napotkanej osobie. Możesz zgotować swojemu pupilowi los nie do pozazdroszczenia. Oferujemy realną pomoc, jednak i Ty musisz nam pomóc.
Nie oceniamy nikogo, różnie się plotą losy ludzkie.
Zastanów się czy oddanie Twojego boksera jest koniecznością!
Jeśli powodem są jego reakcje i zachowania pomyśl nad pomocą behawiorysty. Behawiorysta pomoże Ci wyprowadzić psa z jego lęków, złych zachowań, a tym samym Twój pupil będzie mógł pozostać w Twoim domu.
Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy zadzwoń lub napisz do nas skierujemy Cię do odpowiednich osób. Pamiętaj nie ma sytuacji bez wyjścia !
Napisz do nas: boks@vip.onet.pl
Stowarzyszenie powstało w celu pomocy bezdomnym bokserom i psom w typie tej rasy.
Nie zostawiamy jednak bez pomocy bokserów, które mają właścicieli, ale z różnych powodów nie mogą zostać pod ich opieką.
Jeśli właściciel chce oddać swojego psa musi spełnić kilka warunków, które pomogą nam w pracy i znalezieniu nowego domu :
- Przekazanie pełnej informacji o psie, aktualnych zdjęć i informacji o stanie zdrowia.
- Kastracja/sterylizacja psa na swój koszt.
- Zrzeczenie się psa.
- Przekazywanie na bieżąco informacji o psie.
- Zapewnienie psu opieki do czasu znalezienia domu adopcyjnego.
- Nie wydawanie psa osobom trzecim bez poinformowania o tym fakcie Stowarzyszenia.
Jeśli pies jest już pod opieką innej organizacji lub jest też ogłaszany przez inną organizację nasze Stowarzyszenie nie będzie wchodzić w kompetencje danej organizacji. Istnieje jednak możliwość współpracy z innymi organizacjami na rzecz pomocy danemu psu po uzgodnieniu szczegółów z daną organizacją.
Aby znaleźć nowy dom dla Twojego psa musimy znać :
1. Informacje o psie:
- imię
- płeć
- wiek
- miejsce pobytu (adres pod którym przebywa pies)
- czy pies jest wykastrowany/wysterylizowany czy też nie
- czy posiada mikrochip/tatuaż
- czy posiada aktualne odrobaczenia oraz aktualne szczepienia
- aktualny stan zdrowia, ew. choroby przewlekłe
- stosunek do innych zwierząt (psy/koty/drobne zwierzęta)
- stosunek do dzieci
- stosunek do właściciela
- miejsce przebywania psa na co dzień (dom/posesja/kojec)
- jak chodzi na smyczy
- jaki ma temperament
- powód oddania
- kilka słów o jego usposobieniu, charakterze, nawykach, przyzwyczajeniach itp.
- obowiązkowo aktualne zdjęcia
2. Zabieg kastracji/sterylizacji.
Psy adoptowane poprzez Stowarzyszenie są poddawane kastracji/sterylizacji. Nie jesteśmy w stanie sfinansować każdemu psu takiego zabiegu w szczególności jeśli formalnie pies posiada właściciela. Pokrycie kosztów tego zabiegu leży więc po stronie właściciela.
3. Zrzeczenie.
Z nowym domem podpisana zostanie umowa adopcyjna, która będzie prawomocna tylko jeśli pies będzie formalnie pod opieką Stowarzyszenia, czyli właściciel musi zrzec się psa na jego rzecz. Zrzeczenie to, a tym samym prawne przejęcie psa zapewnia mu kontrolę po adopcyjną i pozwala na dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności.
4. Wymiana informacji.
Jeśli mamy aktywnie szukać psu domu, musimy być z właścicielem w stałym kontakcie. W razie dodatkowych pytań osoby zainteresowanej adopcją będą potrzebne dodatkowe informacje. Jeśli obecny właściciel znajdzie psu dom jest zobowiązany jak najszybciej poinformować o tym Stowarzyszenie i nie wydawać psa bez wiedzy osoby prowadzącej adopcje.
5. Opieka nad psem.
Właściciel powinien zapewnić psu opiekę do czasu znalezienia nowego domu. Czasami jest to krótki okres – około tygodnia, dwóch, a czasami szukanie domu może się okazać długim procesem w zależności od usposobienia psa, jego wieku, stanu zdrowia itp. Jeśli właściciel nie może zapewnić psu opieki, może rozważyć opłacenie mu miejsca w hoteliku dla zwierząt do czasu znalezienia mu nowego domu, pomożemy w znalezieniu takiego hotelu na prośbę właściciela.
6. Przekazanie psa.
Przekazać psa można wyłącznie przedstawicielowi Stowarzyszenia.
Przed przekazaniem psa skontaktuje się z Tobą osoba zajmująca się adopcją celem ustalenia terminu przekazania – dogodnego dla Ciebie oraz rodziny adoptującej.
UWAGA !
Po przekazaniu psa Twój kontakt z psem jest niemożliwy z uwagi na dobro psa oraz rodziny adoptującej.